لباس عروسمزون عروس ایلدخت

نکته های باریکتر از مو برای میکاپ عروس

تا به حال هر چه برای عروس ها گفته بودیم، برای روزهای قبل از عروسی بود اما نکاتی هم وجود دارد که باید عروس خانم ها در روز عروسی در نظر بگیرند مانند آرایش صورت، موها و…

aroos_kolah

یکرنگ باشید

هر قدر هماهنگی میان تور و لباس عروس شما بیشتر باشد زیباتر خواهید بود. مثلاً اگر لباس گیپور به تن می کنید بهتر است روی تور هم گیپور کار شده باشد یا اگر لباس عروس تان شیری و نباتی است باید تور همرنگ آن باشد و نباید تور سفید استفاده کرد.

عروس های زیبا چه رنگ مویی دارند

رنگ موی تیره برای عروس خانم ها بهتر است به خصوص برای ایرانی ها که چهره های آسیایی و چشمانی تیره دارند مثلاً رنگ هایی مثل شکلاتی تیره، قهوه ای سوخته و به طور کلی رنگ های کرم می توانند به صورت حالت دلنشین تری بدهند. در ضمن تیره بودن موهای عروس با لباسش تضاد ایجاد می کند و همین می تواند زیبایی را چندین برابر کند. گذشته از اینها نباید یادتان برود که رنگ های روشن سن عروس را بیشتر نشان می دهد، بنابراین کسانی که می خواهند این گونه آرایش روشن کنند یا باید صورتی بچگانه و ظریف داشته باشند یا رنگ پوست شان کمی تیره باشد.

ابروها را نتراشید

میکاپ

هر قدر ابرو طبیعی تر باشد عروس زیباتر خواهد بود البته منظور این نیست که ابروها را بر ندارید بلکه از آرایشگرتان بخواهید که ابروهایتان را نه خیلی باریک و نه خیلی پهن کند و طوری به آنها فرم دهد که با چشم ها و صورت تان هماهنگ شوند. یک ابروی زیبا جذابیت چشم ها را چند برابر می کند. همچنین تا جایی که امکان دارد دم ابرو را تیغ نزنید چرا که از حالت طبیعی در می آید و چهره ای مصنوعی پیدا می کنید. برای روز عروسی باید رنگ موهایتان با ابروها هماهنگی داشته باشد. یادتان باشد که ابروها فقط باید یک یا ۲ درجه از موها روشن تر باشند چرا که تضاد بیش از اندازه با رنگ موها می تواند چهره را مصنوعی نشان دهد. یادتان نرود ابروهای خیلی باریک هم نمی تواند زیبایی چشم های شما را آن طور که هست، نشان دهد.

مدل مو عروس

چه چیزهایی را به آرایشگر بگویید…

در مورد مدل موی تان قصه نگویید. هیچ وقت با توضیح از آرایشگر نخواهید مدل مویی که در ذهن شماست را پیاده کند. ممکن است نه شما بتوانید منظورتان را درست بیان کنید نه آرایشگر بتواند تصویر درستی از توضیحات شما در ذهنش بسازد. حتماً آن مدلی که در ذهن دارید را در اینترنت یا ژورنال های مختلف پیدا کنید و به آرایشگر نشان دهید اگر هم موفق نشدید دنبال یک مدل دیگر باشید. این گونه او در می یابد شما چه آرایشی را بیشتر می پسندید؛ نظر کلی خود را برای آرایش صورت و موها با او در میان بگذارید تا سلیقه شما را بشناسد ولی چیزی را به او تحمیل نکنید. اجازه دهید او با توجه به تجربه و دانشی که دارد آرایش مناسبی را روی سر و موی شما پیاده کند.

اگر می خواهید موهایتان را باز بگذارید

بعضی از عروس خانم ها دوست دارند در روز عروسی موهایشان را باز بگذارند و آنها را روی شانه هایشان بریزند. یادتان باشد این مدل مو زمانی زیباتر است که لباس شما بدون آستین باشد یا حداقل یقه برگشته و اپل های بزرگ نداشته باشد؛ البته یادتان نرود که اشکالی که باز گذاشتن مو دارد این است که وقتی هوا گرم می شود به هم ریخته و پریشان می شوند و زینت آلات موها باز خواهد شد و چهره عروس دیگر فریبندگی قبل را نخواهد داشت.

چرا ساده بهتر است؟

طرح ناخن عروس

بهتر است لاک عروس فرنچ سفید ساده باشد چرا که سادگی هیچ گاه از مد نمی افتد و اگر بعد از چند سال آلبوم عکس های خود را نگاه کنید عکس ها رنگارنگ و از مد افتاده به نظر نخواهد رسید. اگر طرح های شلوغ را دوست دارید، می توانید برای انگشت حلقه از نگین یا طرح گلی استفاده کنید. اما در مورد اندازه ناخن ها که کاملاً بستگی به قد و صدف ناخن ها و شکل دست ها دارد اگر دست ها و ناخن هایی کشیده دارید نباید ناخن ها را خیلی بلند کنید.

مش نکنید

بهتر است برای جشن عروسی سراغ مش و لایت های خیلی روشن با تضاد زیاد نروید. توصیه می کنیم لایت هایی که حالت سایه روشن داشته باشند را انتخاب کنید؛ همچنین اگر صورتی درشت دارید موها را به هیچ عنوان روشن نکنید چرا که صورت درشت تر جلوه می کند.

کلاه عروس

اگر دوست دارید کلاه بگذارید

بعضی از عروس خانم ها دوست دارند شبیه کارتون های دوران کودکی همراه تور کلاهی سفید بر سر بگذارند، اگر شما هم جزو همین دسته هستید یادتان نرود که تورهایی که همراه با کلاه کوچک هستند فقط با لباس عروس های مدل اروپایی برازنده می شوند یعنی لباس هایی که خیلی کار شده و شلوغ نیستند و تنها با چند برش ساده تزئین شده اند.

چه کسانی نباید لنز بگذارند

انجام هیچ کار جدیدی را برای روز عروسی نگذارید مثلاً اگر تا به حال لنز نگذاشته اید به هیچ عنوان روز عروسی برای نخستین بار لنز استفاده نکنید چون ممکن است بدن شما به راحتی پذیرای این جسم جدید نباشد و آن را پس بزند؛ به خصوص که برخی از بدن ها هیچ چیز خارجی را تحمل نمی کنند. اگر می خواهید لنز بگذارید حداقل یک هفته قبل از عروسی سراغ آن بروید و هر روز در چشم ها بگذارید تا مطمئن شوید در روز مراسم مشکل خاصی پیش نمی آید. همچنین اگر می خواهید لنز رنگی بگذارید به جنس آن خیلی توجه کنید چرا که بعضی از لنزهای نامرغوب بیشتر از آنکه چشم ها را زیبا کنند ظاهری مصنوعی به آنها می دهند.

کدام مواد آرایشی را استفاده کنید

۱. از آرایشگرتان بخواهید در آرایش چشم شما از مواد ضدآب استفاده کند در این صورت اگر سر سفره عقد احساساتی شدید می توانید با خیال راحت چند قطره اشک بریزید.

۲. از آرایشگرتان بخواهید برای شما از رژلب های طولانی مدت که دارای مرطوب کنندده است استفاده کند، البته رژهای طولانی مدت به هر صورت لب را خشک می کند بنابراین طی عروسی دو یا سه بار روی لب هایتان مرطوب کننده بزنید تا درخشش لب هایتان از بین نرود.

تاج عروس

کدام تاج را انتخاب کنید

اول از همه بلندی و کوتاهی تاج باید با توجه به قد عروس و داماد انتخاب شود. مثلاً وقتی قد دامادی نسبتاً قدی کوتاه دارد عروس خانم نباید تاج بلندی انتخاب کند که قدش بلندتر از داماد جلوه کند؛ اما به غیر از قد نوع آرایش موها و اندام باید در انتخاب تاج در نظر گرفته شوند.

تاج های بلند

برای صورت های گرد و درشت همچنین بهتر است این تاج ها روی شینیون های کلاسیک و کشیده کار شوند

تاج های کوتاه و خوابیده

اگر صورتی کشیده دارید، سراغ این نوع تاج ها بروید البته یادتان باشد که از آرایشگرتان بخواهید موهایتان را طوری آرایش کند که قسمتی از موها در کناره های سر قرار بگیرد. همچنین شینیون کلاسیک می تواند زیبایی شما را چند برابر کند.

تاج های ژله ای

این نوع تاج ها معمولاً فانتزی تر هستند بنابراین آرایش موها هم نباید کلاسیک باشد. اگر می خواهید از چنین تاجی استفاده کنید از آرایشگرتان بخواهید موهایتان را شینیون باز کند یا از مدل های فر و شلوغ استفاده کند.

گل و دیگر وسایل تزئینی

برای هر صورتی مناسب است ولی انتخاب آن بستگی به نوع شینیون دارد تا به خوبی روی موها بنشیند؛ مدل هایی که به سمت پایین جمع می شوند خیلی با انواع شانه ها و سنجاق ها و گیره های تزئینی همخوانی دارند.

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا